Boomerang-12.díl

31. března 2010 v 16:51 | Vivi

"Neboj,není to vážné.Ale vezmu si ho na pozrování do boxu na klikniku."řekla mi veterinářka.Přikývla jsme a odešla se převléct do čistého.
Pak jsme se rozběhla za brigádníkem,o které m mi stájník řekl,že se jmenuje Tom.
"Ehm,ahoj."řekla jsem.
"Ahoj,"odvětil"asi chceš vědět co se stalo"řekl a já jen přikývla.
"No,šel jsme se podívat jestli je jízdárna volná a pak jsme uviděl nějakýho chlapa stojícího na kopečku.Pjka jen to jak jste se klátili k zemi."
otočila jsme se na patě a v běhu zakřičela:"Díky,máš to u mně."
Vběhla jsme do stájí,přímo k boxu Mireldis.
"Ahoj holka.Tak si zase vyjedeme."řekla jsme jí a pohladila po nose.Zafrkala mi do dlaně.Odstranila jsem prach a pot,vyčistila kopyta a pročísla hřívu.Pak jsme jí dala sedlo.Musím jí koupit nové,tohle je už staré,pomyslela jsme si.
Vyvedla jsme si ji do uličky a nasedla.
Vyjížděli jsme Jorvickou bránou a já jsme se snažila soustředit na požitek z jízdy.Mireldis šla živým krokem,nebyla ale tak rychlá jako Boomm.Přesto se na ní jelo dobře.Netrpělivě se zakousla do udidla a já ji pobídla do klusu.Klusali jsem až na skalní výběžek.Tam jsem se zastavila a pozorovala neklidnou vodní hladinu.
Tam si najednou Mireldis stoupla na zadní."Hou,holka.Co se děje."zeptala jsme se jí.Podívala se na vodu a já pochopila.Byl tam nějaký člověk.Otočila jsme ji a pobídla ji.
Rozeběhla se živým tryskem.
Tryskem jsme osobu rychle doháněli.Byla pěšky.Neměla jedinou šanci.Najednou upadla.Vítězně jsme se usmála.Zpomalila jsem do kroku a zatrasila cestu.A úlekem jsem málem spadla ze sedla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama