Boomerang-16.díl

31. března 2010 v 18:33 | Vivi

Všechno se vrátilo do starých kolejí.Zase jsem pomáhala ve stáji.každý den trénovala Booma na lonži a kontrolovala nohu,a ve volném čase mi teta dovolila jezdit na kobylce Cicer,jejíž majitelé byli na dovolené a neměl ji kdo jezdit.Byla to milá,ale šíleně lekavá kobylka,pro kterou číhal strašák všude.Jednou to byl padající lístek,podruhé kočka.Někdy se to neobešlo bez pádů.

konečně nadešel čas znovu se vyhoupnout na Booma.S roztřesenýma rukama jsme utáhla podbřišník a zhluboka se nadechla.Po měsíci jsem si zase sedala na mého miláčka.Chytila jsme otěže a opět se zhluboka nadechla.Boom lehce pootočil hlavu a jemně zařehtal,jako by mě chtěl pobídnou,ať si pohnu.
Vsunula jsem levou nohu do třenu a pravou se odrazila.Lehce jsem přehoupla nohu a dosedla do měkkého sedla.Vsunula jsme pravou nohu do třmenu a upravila si polohu.Naplnil mě pocit euforie a vyjevily se mi staré vzpomínky.
Poplácala jsem Booma a lehce ho pobídla do kroku.

Pomalu jsme vyjeli od stáje.Teta mi řekla,ať to napoprvé nepřeháním a objedu s ním kolečko kolem vesnice.Ž eto budeme každý den prodlužovat.Boom šel svým obvyklím čilím tempem,hladce,ani nekulhal.Možná že se přece jen budeme moci zúčastit těch crossových závodů za dva měsíce.

Projížděla jsem kolem brány,když se Boom zastavila toužebně pohlédl na vodu.
"Já vím,chlapče že ti to chybí.Ale musíš vydržet.První co uděláme,až bude moct ven na dýl bude,že půjdeme do vody,platí?"řekla jsme u a znovu ho pobídla do kroku.Us táje jsem sesedla a začala booma odsedlávat.Pak jsem ho zavedla zpátky do boxu,kde jsem u nanosila vodu.


___________Po třech týdnech_________

"Jeď,Boome!"pobízela jsem svého koně,když jsme konečně mohli vyrazit na svěží louky cvalem.Boom si radostně vyhodil.
"Tak to prr,chlapečku,sklidni se!"pokárala jsem ho a zase ho pobídla do trysku.
Všechno bylo v pohodě.Znovu jsem obnovila svoje kontakty z přáteli z Figrove,Boom byl zdravý a žádná hrozba ze strany táty nehrozila.Ale přesto tu byl jeden stín,Melánie.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama